Header image

„ENERSTENOS" įmonių grupė – Pranašumas Jūsų verslui!

JUNGTINIŲ TAUTŲ GENERALINĖJE ASAMBLĖJOJE – PIRMOJI NAUSĖDOS KALBA PLAČIAJAI PASAULIO AUDITORIJAI

2019 09 27

Rugsėjo 24 d. po vidurnakčio Lietuvos laiku pirmą kalbą plačiajai pasaulio auditorijai pasakė šalies vadovas Gitanas Nausėda. Prezidentas kalbėjo iškart po Europos Vadovų Tarybos Pirmininko Donaldo Tusko pasisakymo.

Daugiau informacijos rasite: čia

 Jungtinių Tautų Generalinėje asamblėjoje kalbą pasakęs G. Nausėda teigė, kad naudodama biomasę šildymui Lietuva prisideda prie klimato kaitos stabdymo. Jo teigimu, Lietuva palaiko atsinaujinančių išteklių naudojimą.

„Viena iš didžiausių mūsų sėkmių – tvaraus šildymo naudojimas ir su tuo susijusių technologijų plėtojimas. Lietuva tiki, kad šildymui reikalinga energija, ypač daugiabučiuose, gali būti gauta panaudojant biomasę. Tai gali prisidėti prie klimato kaitos stabdymo ir palengvinti perėjimą prie žaliosios ekonomikos.

Prezidentas pavyzdžiu pateikė Lietuvos sprendimą iškastinį kurą keisti biomase ir ilgainiui visiškai pereiti prie šios rūšies kuro centriniam šildymui.

„Per pastaruosius penkerius metus Lietuvos centrinio šildymo sistemoje biomasės naudojimas išaugo nuo 30 iki 70 proc., o vidutinės šildymo kainos per tą patį laikotarpį nukrito 30–40 proc.“, – sakė šalies vadovas.

G. Nausėda savo kalboje išvardijo penkis prioritetus, kurie nedelsiant turi atsidurti pasaulio valstybių vadovų darbotvarkėse, siekiant išsaugoti neįkainojamą gamtos grožį ir įvairovę ateities kartoms. Akcentuota klimato neutralumo programa ir siekis minimizuoti energijos gamybą iš iškastinio kuro, skatinimas plėtoti inovacijas, vystyti žiedinę ekonomiką, didinti verslo ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimą, ieškoti unikalių, kūrybiškų, kiekvienai valstybei pritaikytų klimato kaitos sprendimų.

„Džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad mūsų iniciatyvą jau parėmė nemažai šalių, tarp jų Švedija, Austrija, Ukraina, Sakartvelas ir Latvija. Dar daugiau šalių turėtų prisijungti artimiausiu metu“, – savo pranešimą baigė G. Nausėda.

Tai buvo pirmoji kadencijoje Gitano Nausėdos kaip prezidento kalba daugiašalei auditorijai.

Džiaugiamės, kad prezidento kalba tik patvirtino, kad einame teisingu keliu ir mūsų misija visuomenei – prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo ir išteklių vartojimo, kuriant efektyvius energijos gamybos sprendimus, naudojant biomasę, padeda spręsti vieną didžiausių pasaulio problemų – klimato kaitą.